Loading...
Proje Danışmanlık 2019-01-20T22:17:15+00:00

Ala Yapı & Mimarlık

Proje Danışmanlık

Firmamız sağlam, estetik ve ekonomik yapıların doğru projeler ve konusunda uzman mimar ve mühendislerin çalışmaları ile oluşturulacağına olan inancından dolayı, yapılaşmasında güçlü bir proje departmanı oluşturmuş, Türkiye’nin birçok bölgesinde büyük projelere imza atmıştır.

Firmamızın Mimarlık ve Mühendislik alanındaki faaliyetleri aşağıdaki başlıklarda toplanabilir;

  • Mimarlık Ve İç Mimarlık Hizmetleri,
  • İnşaat Mühendisliği Hizmetleri,
  • Elektrik, Mekanik ve Sıhhi Tesisat Hizmetleri
  • Güçlendirme Projeleri Ve Mevcut Yapı Dayanım Kontrolleri,
  • Müşavirlik Ve İnşaat Konusunda Yatırım Danışmanlığı

ALA YAPI olarak, Çelik Yapılar, Betonarme Yapılar ve Mimarlık alanlarındaki ihtiyaçlarınıza, eğitimli personelimiz, gelişmiş atölye imkânlarımız, uzman mimar ve mühendislerimiz ile cevap verebilir, sizlere içinde güvenle yaşayabileceğiniz binalarınızı inşa edebiliriz.

Özellikle endüstriyel yapılar üzerine uzmanlaşan firmamız, müşterinin talepleri doğrultusunda dizayn, projelendirme, imalat ve uygulama çalışmalarını bir bütün olarak veya ayrı ayrı yürütebilmektedir. Üstlendiği işlerde yapmış olduğu detaylı ve ergonomik proje çalışmaları ile hızlı bir şekilde sonuca ulaşarak geçiş sürecindeki zaman kaybını minimuma indirmekte ve firmaların olabildiğince çabuk faaliyete geçmelerini sağlamaktadır.

Betonarme, prefabrik ve çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemli fabrika binaları ve sanayi tesislerinin çelik imalatları ve betonarme kısımları ile birlikte tüm projelerini komple üstlenerek anahtar teslim hizmet vermekteyiz. Tesis içine kurulacak olan sabit ve hareketli makineler, ekipmanlar ve bunların yapıya olan yüklerini tespit edip, teknik koşullara en uygun taşıyıcı sistemi seçerek geniş açıklıklara sahip endüstri yapılarını inşa etmekteyiz.

Firmamız tarafından en yoğun olarak uygulaması yapılan endüstriyel yapı kombinasyonları, çelik konstrüksiyon üretim tesisine ek olarak betonarme yönetim binasının kullanıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerin fabrika kısmında çelik ile mevcut arazide mümkün olan en geniş, bölmesiz ve fonksiyonel çalışma alanı yaratılmaktadır. Yönetim binalarında ise daha konforlu, ısıtma/soğutma maliyeti düşük olan, daha fazla estetik imkan sunan betonarme yapılar tercih edilmektedir.

Endüstriyel yapı ihtiyaçlarında ALA YAPIYI tercih eden değerli müşterilerimizden aldığımız güç ile bu alanda hizmetlerimize hızla devam etmekteyiz.